Přeskočit na obsah stránky

Telekomunikační systémy v širokém spektru

Menu

Produkty > Bezdrátový obecní rozhlas, ozvučování > DBOR-D digitální bezdrátový obecní rozhlas, napojení na systém CO

DBOR-D digitální bezdrátový obecní rozhlas, napojení na systém CO

Systém DBOR-D vycházející z úspěšného systému BOR vyvinutého naší společností oceněného cenou časopisu Moderní Obec Zlatý Urbis je založen na nejmodernějších technologiích využívající jako jediný na trhu více vrstvou plně digitální modulaci. Díky této modulaci je systém mnohem odolnější proti rušení a poklesům úrovně signálu na přijímací straně. Zároveň je díky plně digitálnímu zpracování odstraněn jakýkoliv šum vznikající při přenosu při zachování maximální srozumitelnosti nesené informace.

Systém je navržen s ohledem na požadavky zákazníků všech oblastí, které byly získány dlouholetým výzkumem. Díky této skutečnosti je systém vhodný pro všechny aplikace veřejných ploch a objektů včetně měst a městských částí, univerzit, škol a přilehlých areálů, komerčních a průmyslových komplexů, vládních budov a areálů, vojenských objektů a základen.

Díky propracovanému systému včetně možnosti zálohování se solárním dobíjením je systém plně samostatný čímž umožňuje informovat i v případě přerušení dodávky energií nebo nedostupnosti komunikačních sítí během živelných katastrof, obecného ohrožení, nebo průmyslových havárií.

Systém DBOR-D pracuje jako samostatný systém s výkonným jádrem ke kterému je možné připojit množství zákaznických periférií pro automatizované informováni na základě vyhodnocených výsledků např. detekce požáru, detekce násilného vniknutí, biologická a chemická detekce, reakce na události kamerových systémů atd.

Hlavní výhody DBOR-D:

  • Možnost dalších datových služeb.
  • Možnost cíleného vysílání do jednotlivých bodů, ulic, nebo jakýchkoliv celků.
  • Venkovní bezdrátové hlásiče a domácí multimediální bytové přijímače, kombinované s příjmem textových zpráv a příjmem rozhlasových FM stanic.
  • Vyloučení rušení ze strany okolních obcí díky využití nových frekvencí pro digitální provoz.
  • Provoz bez rušivého šumu a praskání.
  • Maximální srozumitelnost a kvalita přenosu nejen mluveného slova, ale i hudby.
  • Pořizovací náklady srovnatelné s analogovým řešením.
  • Možnost využití dotací.

Obecně technické informace o systému DBOR-D: