Přeskočit na obsah stránky

Telekomunikační systémy v širokém spektru

Menu

HAM Radio > Aktivity > OK2ER > Testovací stránka II

Testovací stránka II

Monitorovací systémy

http://www.btv.cz/monitorovaci-systemy

Na základě našich zkušeností s TV vysílací technikou – tedy přenosem videosignálů, jsme byli osloveni různými podniky a institucemi abychom pro ně realizovali tzv. Monitorovací systémy. Jde o systémy bezdrátového přenosu videosignálu a dat z průmylových kamer nejrůznějších zařízení.
V minulosti se jednalo o analogové monitorovací systémy, které byly méně odolné proti rušení, musely se z toho důvodu řešit nejrůznější technické problémy spojené s analogovým charakterem těchto systémů(rušení, úniky apod.).
V současnosti naše firma nabízí zákazníkům plně digitální monitorovací systémy, používající výhradně digitální modulace-QPSK, QAM, OFDM.
Tyto digitální monitorovací systémy jsou mnohem robustnější, spolehlivější a zákazník tak získá novou přidanou hodnotu za srovnatelnou cenu oproti analogovým systémům.
Vývojové oddělení BTV se postupně plně digitalizovalo a získalo zkušenosti s technickými řešeními plně podle přání zákazníků.

         Mikrovlnné systémy

http://www.btv.cz/mikrovlnne-systemy

Tak jako celý svět i naši společnost zasáhla mikrovlnná revoluce. Bez techniky mikrovln by nevznikly mobilní telefony ani by nebylo možné šířit internetové připojení do každé vesničky.
V BTV vznikly nejrůznější aplikace mikrovln-od mikrovlnných TV vysílačů MADS a MMDS přes mikrovlnné trasy microwapp až po speciální zákaznické aplikace pro zákazníky u nás i v zahraničí.
Aplikace mikrovln v BTV se vyznačují moderními obvodovými řešeními s výbornými technickými parametry, např. poměru signál/šum.
Jsme schopni realizovat zařízení až do kmitočtu 40 Ghz.
Mikrovlnná zařízení nejen vyvíjíme ale také vyrábíme, a to podle náročných vojenských norem MIL.