Přeskočit na obsah stránky

Telekomunikační systémy v širokém spektru

Menu

HAM Radio > Aktivity > OK2ER > Ověřovací stránka

Ověřovací stránka


Televizní vysílače


http://www.btv.cz/televizni-vysilace

Úvodní text:

BTV vznikla v roce 1994, kdy zajišťovala pro obce vlastní vývoj, výrobu a provoz televizních vysílačů v běžných TV pásmech a o několik let později také v mikrovlnných pásmech. Celkem firma instalovala 80 vysílačů malého a středního výkonu.
Experimentální TV vysílání postupně vyústilo v založení dceřinné firmy LTV+(local TV), která již více než 20 let provozuje naši vlastní regionální televizi pro Moravskoslezský kraj. Televizní stanice LTV+ je denně sledována cca 27 000 diváků.

B plus TV zajišťuje:
regionální i lokální šíření televizního a rozhlasového signálu
výstavbu televizních vysílačů včetně anténních systémů „na klíč“ – projektujeme a stavíme UHF/VHF TV vysílače, mikrovlnné TV vysílače digitální i analogové.
dokrývání míst s nekvalitním TV signálem DVB –T převaděči a opakovači.
poskytování telekomunikačních služeb v oblasti TV vysílání pomocí vlastní technologie případně technologie světových výrobců
provozujeme rozsáhlou síť televizních vysílačů (celkem 60 TV vysílačů)

FOTOGALERIE

-momentálně pouze 3 fotky-stožáry-přidat další foto ze serveru data


TV vysílače a převáděče

http://www.btv.cz/tv-vysilace-a-prevadece

dtto text nahoře-navrhuji zrušit, foto přesunout do sekce TV vysílače


Vysílače DVB-T

http://www.btv.cz/vysilace-dvb-t


Vyrábíme a dodáváme digitální vysílače DVB-T v pásmech UHF. Jedná se o výsledek našeho vlastního výzkumu a vývoje.
Drobnou komplikací před vlastní instalací je nutnost přidělení kmitočtu Českým telekomunikačním úřadem. Tuto nevýhodu vysílačů DVB-T odstraňují vysílače MMDS v mikrovlnných pásmech.
Vysílače DVB-T umožňují vysílat 8 programů, včetně vlastního informačního kanálu města. Pokud se obec vybaví i vlastním TV studiem a malým TV štábem, bude mít vlastní plnohodnotnou lokální televizi.

Zajistíme:

lokální i regionální šíření digitálního televizního signálu
výstavbu televizních vysílačů včetně anténních systémů „na klíč“
veškerou projektovou přípravu výstavby TV vysílačů
dokrývání míst s nekvalitním TV signálem DVB-T převaděči a opakovači
telekomunikační službu v oblasti TV vysílání pomocí vlastní technologie
od 9. 5. 2005 provozujeme vlastní digitální TV vysílač UHF s vlastním digitálním multiplexem(první řádné digitální vysílání v ČR)

B plus TV a.s. nabízí:

konzultace
koordinace kmitočtů
komplexní řešení
vlastní realizace
poskytování telekomunikačních služeb
servis
tradice a zkušenosti více než 20 let


Opakovače DVB-T

http://www.btv.cz/opakovace-dvb-t

Pro zajištění plného pokrytí území TV signálem vývojové oddělení BTV vyvinulo opakovače TV signálu.
Opakovače zabezpečí příjem TV signálu ze základního vysílače, jeho zpracování a vysílání v katastru obce na původním kmitočtu s dostatečnou úrovní potřebnou pro kvalitní příjem TV programů.
Opakovače jsou určeny pro místa, kde není k dispozici televizní signál DVB – T ze základních TV vysílačů na dostatečné úrovni.
Vyrábíme a dodáváme digitální TV opakovače DVB – T v pásmech UHF.

-doplnit počet instalovaných opakovačů

FOTO: doplnit fotoPro zajištění plného pokrytí území TV signálem vývojové oddělení BTV vyvinulo převáděče TV signálu.
Převaděče zabezpečí příjem TV signálu ze základního vysílače, jeho zpracování a vysílání v katastru obce na jiném kmitočtu s dostatečnou úrovní potřebnou pro kvalitní příjem TV programů.
Převaděče jsou určeny pro místa, kde není k dispozici televizní signál DVB – T ze základních TV vysílačů na dostatečné úrovni.
Vyrábíme a dodáváme digitální TV převaděče DVB – T v pásmech UHF.


Mikrovlnné TV vysílače
http://www.btv.cz/mikrovlnne-tv-vysilace

Úvodní text:

S nástupem mikrovlnné revoluce v 90. letech se i firma BTV vydala cestou aplikace mikrovlnné techniky v technice digitálních TV vysílačů a dalších oblastech svého inovativního působení.
Pro TV vysílače v mikrovlnném pásmu není zapotřebí mezinárodní koordinace kmitočtů-tedy povolení od Českého telekomunikačního úřadu.
Mikrovlnné kmitočty jsou mnohem odolnější proti rušení takže nabízí mnohem vyšší kvalitu a stabilitu přijímaného signálu.
Díky mnohem větší šířce pásma je i počet vysílaných programů mnohem vyšší. To vše s pomocí jedné antény pro příjem TV signálu. Vysílače MMDS mohou přenášet až 48 programů.http://www.btv.cz/system-mads
http://www.btv.cz/digitalni-system-mads-qpsk

-nechat nebo zrušit?

Digitální systém MMDS
http://www.btv.cz/digitalni-system-mmds-dvb-c-t


Digitální vysílače MMDS vysílají v mikrovlnném pásmu 2,1-2,3 Ghz a 2,5-2,7 Ghz s výstupním výkonem 10 W. Dosah vysílače je na přímou viditelnost 5-10 km.
Vysílač může přenášet až 48 TV programů.
Technické možnosti a přednosti systému:

připojení místního informačního kanálu s možností vstupu z městského úřadu
distribuce programů rozhlasových vysílačů
možnost připojení modulace místního rozhlasu
možnost zapojení do systému D BOR T
možnost realizace videotextu
možnost vkládání pravého teletextu
možnost propojení se systémem BOR

Použití mikrovlnného vysílače k šíření TV programů má oproti běžnému TV vysílání řadu výhod. První výhodou je možnost vysílat velké množství TV programů současně jedním vysílačem v závislosti od použité modulace, která je dána použitou technologií hlavní stanice. Při klasické analogové AM modulaci je kapacita systému max. 25 programů, při použití digitální modulace OFDM(QAM) je možno šířit až 48 programů vč. Dalších služeb. Druhou výhodou je, že i na straně televizního diváka je stejně tak možno přijímat všech 48 TV programů vysílaných mikrovlnným vysílačem pomocí jedné antény(uživatelské soupravy).
Další výhodou je výhodnější geografické umístění TV vysílače přímo ve městě nebo nedalekém okolí(v oblasti přímé viditelnosti od všech televizních diváků). Tímto jsou všechny TV programy přijímány ve vysoké kvalitě.
Jedním z mnoha vysílaných televizních programů může být také Místní informační kanál, jehož programovou náplň si vytváří a vysílá město nebo obec podle vlastních představ.
Po zřízení mikrovlnného TV vysílače je v celém městě nebo obci možno zrušit všechny rozměrné anténní systémy na domech a nahradit je malou, průhlednou parabolickou anténou.
Zařízení je certifikováno pro provoz na území EU.